Mavi Saçlardan Kızıl Saçlara Dönüş

Mavi Saçlardan Kızıl Saçlara Dönüş

Herkese merhabalar. Geçen Haziran ayında saçlarımı anlık bir karar ile mavi yapma kararı almıştım. Mavi yapmadan önce saçım siyah renkti ve 4 saat açıcı işlemi sonunda mavi saçlarıma kavuşmuştum.

Mavi saçlarımdan vazgeçme nedenim kuaförümün 300 TL gibi bir fiyat çekmesiydi. Bu durumda her zaman o parayı vermeyecek kadar cimri bir kadınım. Saçlarımı kendim boyama kararı aldım.

Uzun süreli bir araştırma sonunda Neva Color markasını buldum. Bu ucuzlukçularda satılan boyalar diyeyim kısaca.

0.11 Yoğun Mavi rengini aldım. İlk boyadığım zaman gerçekten çok güzel bir renk oldu ama belirli bir süre sonra boya piyasadan kalktı ve yapısı değişmiş şekilmiş tekrar piyasaya sürüldü. Boyadığım zaman eski yapıda olmayıp, verdiği rengi sevmediğim için yeni boya arayışına geçtim.

Radical Color markasını buldum, yorumları güzel iyi hoş. Krem boya olduğu için kremle karıştırarak uyguladım ama maviden yeşile dönük bir renk oldu ve acayip bir yatağa, yastığa akma sorunu yaşadım. O an saçımın renginin artık değişmesine karar verdim ve kızıla geri döndüm.

Daha önce çok farklı, çok iyi markalar kullandım ve en memnun kaldığım kızıl Koleston olmuştu. Bir delilik yapıp Neva Color markasının kızıl serisine göz attım ve 7.66 Aşk Alevi çok hoşuma gitti. Neva Color markasını gerçekten çok beğeniyorum ve yatarken yastığa akma yapmıyor. Bu durumdan dolayı Kızıl renkte Neva Color tercih ettim.

İstanbul’a döndüğüm gün hemen alıp boyadım ama sadece 10 dakika saçımda tutabildım. Ablamın telefonu ile kuzenimin öldüğünü öğrendim ve hemen saçımı yıkayıp evden çıkmam gerekti. 10 dakika olsa bile mavi saçın üzerine gerçekten güzel tuttu ve herkes beğendi. Yeni saçlarım bir mavi saç olmasa bile cadı rengi kızılım, benim gibi falcı büyücü biri için ideal bir renk oldu.

Yeni saçım ile yaşadığım aşkı anlatmaya kelimeler yetmez diyebilirim.

Neva Color markasına güveniyorum, sadece yıkarken akma yapıyor. Onun haricinde bir sorun olmuyor. Uygun fiyatlı olup değeri bilinmeyen boya serisi diyorum ben kendilerine. Çünkü tüp boya fiyatları 5 TL. Oksidanları ile 12 Liraya saçımı boyamış oluyorum. Ve kesinlikle tavsiye edeceğim bir boya serisi.

Neva Color markasının kızıl saçlar için ürettiği Renk Yenileyici Kızıl Şampuan+Krem seti bulunmakta. Yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 50 TL. Alıp onu da deneyeceğim. Bakalım sonuç ne olacak.

Tekrar görüşmek üzere canlar. 🤗❣

3 Comments

Bir Cevap Yazın